Par sēriju

 

2010. gadā Latvijas Vēstures mazās bibliotēkas atbalsta fonds kā pirmo grāmatu publicēja Artura Pugas pētījumu „Eiropa: Latvijas un Krievijas 1920. gada miera līgums”, tā aizsākot Latvijas Vēstures mazās bibliotēkas grāmatu sēriju. Pavisam līdz 2012. gada beigām sērijā iznākušas piecpadsmit grāmatas gan par dažādiem vēstures notikumiem, gan laikmetiem un personām, tādā veidā ieskicējot Latvijas vēstures trauksmainos notikumus cauri laikiem un to ciešo sasaisti ar norisēm Eiropā – kopējām traģēdijām, uzvarām un miera periodu, aizsākot vienotas Eiropas izveidi.

Šī Mazās bibliotēkas sērija iecerēta kā avots, kas arī turpmāk veicinās kvalitatīvu diskusiju par Latvijas un Eiropas vēstures jautājumiem nozares profesionāļu starpā, kā arī ļaus iegūt pilnīgāku skatījumu ikvienam vēstures interesentam. Ar Latvijas Nacionālās bibliotēkas palīdzību grāmatas ir sasniegušas savus lasītājus visā Latvijā un, ejot līdzi laikam, lielākā grāmatu daļa bez maksas elektroniski nu ir pieejama arī Latvijas Vēstures mazās bibliotēkas atbalsta fonda mājaslapā.

Rūpējoties par Latvijas vēstures izzināšanu Eiropas kontekstā arī turpmāk, aicinām sekot līdzi mūsu publicētajiem jaunākajiem pētījumiem par Latvijas vēsturi. 

Pētījumi finansēti no Eiropas Komisijas un Latvijas valdības noslēgtās Vadības partnerības līdzekļiem. Tā mērķis ir sabiedrības informēšana par Eiropas Savienību.

Papildus informācija