Dz. Geka: Kas pagātni vētī, tas nākotni svētī

Ieva Dzelme-Romanovska, rakstu sērijas – Eksperti pirms vēsturnieku kongresa stāsta par vēsturi un identitāti – ietvaros.

Režisore un producente Dzintra Geka, kas pazīstama kā emocionālu dokumentālo filmu par Sibīrijā dzīvojošiem latviešiem un viņu pēctečiem veidotāja, kā arī fonda Sibīrijas bērni dibinātāja, uzskata, ka vēstures līkloči ir saprotami vienīgi tiem latviešiem, kuri par vēsturi speciāli interesējas. Tomēr arī tad vēl nav zināms, kādā „mērcē” vēstures zināšanas tiks pasniegtas.


Geka sašutusi, ka 20 gadu laikā joprojām nav skaidrības, kā mācīt Latvijas vēsturi un pārliecināta, ka kopumā vienīgi ģimene un skolotāji, kas ir sava darba entuziasti, var dot ieguldījumu, tomēr ir visai skeptiski noskaņota par mācāmās vielas kvalitāti un skolotāju labo gribu.

Režisore pārliecināta, ka vēsturei ir ļoti liela loma identitātes veidošanā un uzsver, ka vecais teiciens:” Kas pagātni vētī, tas nākotni svētī” šajā kontekstā ir bezgala aktuāls. Geka arī norāda, ka šobrīd Latvijas vēstures lappusēs ir pārāk maz informācijas par cilvēkiem, ar kuriem lepoties.

 

Latvijas vēsturnieku pirmo kongresu finansē no Eiropas Komisijas un Latvijas valdības noslēgtās Vadības partnerības līdzekļiem. Tās mērķis ir sabiedrības informēšana par Eiropas Savienību.

Izdevuma autors uzņemas pilnu atbildību par izdevuma saturu, un Eiropas Komisija neatbild par to, kā var tikt izmantota izdevumā iekļautā informācija.

Papildus informācija