Borisa Sokolova referāts vēsturnieku kongresā

Latvijas vēsturnieku kongresā uzstājās ne tikai pašmāju vēsturnieki, bet arī ārvalstu eksperti. Viens no tiem bija Krievijas vēsturnieks un literatūrzinātnieks Boriss Sokolovs. Piedāvājam iepazīties ar viņa referātu.

 


B.Sokolovs ir Krievijas vēsturnieks, publicists un kritiķis, profesors, filoloģijas zinātņu doktors, vēstures zinātņu kandidāts, Starptautiskas rakstnieku asociācijas „PEN–centrs” Krievijas filiāles biedrs, Izdevniecības programmu un zinātnisko projektu Padomes „АИРО–XXI” loceklis, kā arī Otrā pasaules kara vēstures pētnieks.
 

Par Krievijas inteliģences kulta figūru nereti sauktais B. Sokolovs bieži tiek vērtēts arī kā viens no pasaulē pazīstamākajiem 20. gs. krievu vēsturniekiem. Viņš sarakstījis ap 70 grāmatu, tostarp divas enciklopēdijas. Atzīstot Baltijas okupācijas faktu un aicinot Krieviju, kā PSRS mantinieci, atvainoties Baltijas valstīm, B.Sokolovs iemantojis nelabvēļus Krievijas augstākās varas struktūrās. Viņš strikti iestājies pret Krievijas iebrukumu Gruzijā, nosoda Staļina noziegumu attaisnošanu un glorificēšanu mūsdienu Krievijā, kā arī norāda uz arhīvu aizvērtības un cenzūras pastiprināšanos. Par to no Krievijas oficiālajām struktūrām viņš nereti izpelnījies vēstures falsifikatora apzīmējumu.
 

Pilns B.Sokolova referāta teksts:b.sokolova_referats_kongresam.doc

 

 

 

 

Latvijas vēsturnieku pirmo kongresu finansē no Eiropas Komisijas un Latvijas valdības noslēgtās Vadības partnerības līdzekļiem. Tās mērķis ir sabiedrības informēšana par Eiropas Savienību.

 

Papildus informācija