Izmaiņas fonda nosaukumā. Ievēlēta jauna valde

Uz fonda iesniegumu 2016. gada decembra vidū tika saņemts Latvijas Republikas Uzņēmumu reģistra lēmums, saskaņā ar kuru Latvijas biedrību un nodibinājumu reģistrā nodibinājums “Latvijas Vēstures mazās bibliotēkas atbalsta fonds” pārdēvēts īsākā nosaukumā: “LATVIJAS VĒSTURES FONDS”. Uzņēmumu reģistra lēmums stājās spēkā 2016. gada 13. decembrī. Izdarītas attiecīgas izmaiņas nodibinājuma statūtos.

 

Nodibinājuma "Latvijas vēstures fonds" jaunās valdes sastāvs (uz 3 gadiem):

Dr.habil.hist. Inesis Feldmanis (valdes priekšsēdētājs),

Dr.hist. Ainārs Lerhis (valdes priekšsēdētāja vietnieks),

Dr.hist. Henrihs Soms (valdes loceklis),

Dr.hist. Guntis Zemītis (valdes loceklis).

 

Fonda jaunā valde novēl visiem lasītājiem un interesentiem JAUKUS, PRIECĪGUS UN SIRSNĪGUS ZIEMASSVĒTKUS!

Sveicam brīvības atgūšanas svētkos!

Sveicam svētkos!

Sveicam svētkos!

Latvijas Vēstures mazās bibliotēkas fonds novēl gaišus svētkus un veiksmīgu 2016. gadu!

Sveiciens Latvijas Republikas proklamēšanas 97. gadadienā!

Vēstures fonds sveic Latvijas 97. dzimšanas dienā! Novēlam sargāt savu valsti un nepagurstoši apliecināt, ka mums tā ir svarīga un dārga!

Sveicam Lāčplēša dienā!

Sveicam Lāčplēša dienā! Pieminēsim tos, kas reiz cīnījās par Latvijas brīvības nosargāšanu, un būsim arvien modri par savu valsti!

Krievijas vēsturnieks brīdina par „Minskas procesa” iespējamu neveiksmi Donbasā un Krievijas ekspansionisma draudiem kaimiņvalstīm

Septembra nogalē Latvijā viesojās Krievijas vēsturnieks, publicists un kritiķis, profesors Boriss Sokolovs. 28. septembrī Eiropas Savienības mājā Rīgā viņš uzstājās ar referātu „Krīze Ukrainā: Eiropas Savienība, ASV un Baltijas valstis”, kurā analizēja aktuālo starptautisko situāciju, Krievijā un Ukrainā notiekošos procesus, kā arī to ietekmi uz starptautisko drošību.

Lasīt tālāk ...

Fonda sveicieni svētkos

Latvijas Vēstures mazās bibliotēkas atbalsta fonds sūta sirsnīgus sveicienus Ziemassvētkos un novēl brīnišķīgu 2015. gadu!

Sveiciens Latvijas dzimšanas dienā!

Latvijas Vēstures mazās bibliotēkas atbalsta fonds sveic valsts 96 gadu jubilejā, novēlot saules mūžu Latvijai un laimīgas dienas savā valstī ikvienam Latvijas iemītniekam!

Fonda sveiciens Lāčplēša dienā

Godinot Brīvības cīņās kritušo varoņu piemiņu, Latvijas Vēstures mazās bibliotēkas atbalsta fonds sveic visus Lāčplēša dienā, kad aprit 95 gadi kopš nozīmīgās uzvaras pār Bermonta karaspēku 1919. gada 11. novembrī. 

Vēsturnieki pozitīvi vērtē jauno grāmatu par Latvijas vēsturi

Šī grāmata ir nozīmīga, jo tajā atspoguļojas vēstures loma valsts un tās attīstības kontekstā. Vēsture, līdzīgi kā valoda un kultūra, ir nozīmīga nacionālās identitātes nesēja. Ar saviem pētījumiem vēsturnieki palīdz apzināties vērtības, uz kurām balstās Latvijas valstiskums ”, jaunās grāmatas „Latvijas vēsture krustcelēs un jaunu pieeju meklējumos” atklāšanas pasākumā norādīja Latvijas Vēstures mazās bibliotēkas atbalsta fonda valdes priekšsēdētājs, LU Vēstures un filozofijas fakultātes Rietumeiropas un ASV jauno un jaunāko laiku vēstures katedras vadītājs un viens no jaunizdotās grāmatas zinātniskajiem redaktoriem, profesors Inesis Feldmanis.

Lasīt tālāk ...

Papildus informācija