Fonds sveic valsts simtgadē!

Vēstures Fonds sveic valsts simtgadē!

Viļņā atklāta Latvijas valsts tapšanai veltīta izstāde

Vēsturisko liecību izstāde „Mēs gribam būt brīvi, mēs būsim brīvi!” tika atklāta 12. novembrī. Tā ir veltīta Latvijas valsts tapšanai, kontekstā parādot kaimiņvalstis Lietuvu un Igauniju, kā arī Poliju un Somiju, kas tika nodibinātas vai savu neatkarību atjaunoja pēc Pirmā pasaules kara un arī 1917.–1918. gadā svin savas simtgades. Izstāde iepazīstina ar faktiem un dokumentiem par latviešu tautas ceļu uz neatkarīgas valsts izveidi, Latvijas valsts nodibināšanu (1918. g. 18. novembrī), tās aizstāvēšanu un attīstību valsts pastāvēšanas pirmajos gados.

Lasīt tālāk ...

Fonds sveic Lāčplēša dienā!

Latvijas Vēstures fonds sveic Lāčplēša dienā!

Izmaiņas fonda nosaukumā. Ievēlēta jauna valde

Uz fonda iesniegumu 2016. gada decembra vidū tika saņemts Latvijas Republikas Uzņēmumu reģistra lēmums, saskaņā ar kuru Latvijas biedrību un nodibinājumu reģistrā nodibinājums “Latvijas Vēstures mazās bibliotēkas atbalsta fonds” pārdēvēts īsākā nosaukumā: “LATVIJAS VĒSTURES FONDS”. Uzņēmumu reģistra lēmums stājās spēkā 2016. gada 13. decembrī. Izdarītas attiecīgas izmaiņas nodibinājuma statūtos.

 

Nodibinājuma "Latvijas vēstures fonds" jaunās valdes sastāvs (uz 3 gadiem):

Dr.habil.hist. Inesis Feldmanis (valdes priekšsēdētājs),

Dr.hist. Ainārs Lerhis (valdes priekšsēdētāja vietnieks),

Dr.hist. Henrihs Soms (valdes loceklis),

Dr.hist. Guntis Zemītis (valdes loceklis).

 

Fonda jaunā valde novēl visiem lasītājiem un interesentiem JAUKUS, PRIECĪGUS UN SIRSNĪGUS ZIEMASSVĒTKUS!

Sveicam brīvības atgūšanas svētkos!

Sveicam svētkos!

Sveicam svētkos!

Latvijas Vēstures mazās bibliotēkas fonds novēl gaišus svētkus un veiksmīgu 2016. gadu!

Sveiciens Latvijas Republikas proklamēšanas 97. gadadienā!

Vēstures fonds sveic Latvijas 97. dzimšanas dienā! Novēlam sargāt savu valsti un nepagurstoši apliecināt, ka mums tā ir svarīga un dārga!

Sveicam Lāčplēša dienā!

Sveicam Lāčplēša dienā! Pieminēsim tos, kas reiz cīnījās par Latvijas brīvības nosargāšanu, un būsim arvien modri par savu valsti!

Krievijas vēsturnieks brīdina par „Minskas procesa” iespējamu neveiksmi Donbasā un Krievijas ekspansionisma draudiem kaimiņvalstīm

Septembra nogalē Latvijā viesojās Krievijas vēsturnieks, publicists un kritiķis, profesors Boriss Sokolovs. 28. septembrī Eiropas Savienības mājā Rīgā viņš uzstājās ar referātu „Krīze Ukrainā: Eiropas Savienība, ASV un Baltijas valstis”, kurā analizēja aktuālo starptautisko situāciju, Krievijā un Ukrainā notiekošos procesus, kā arī to ietekmi uz starptautisko drošību.

Lasīt tālāk ...

Fonda sveicieni svētkos

Latvijas Vēstures mazās bibliotēkas atbalsta fonds sūta sirsnīgus sveicienus Ziemassvētkos un novēl brīnišķīgu 2015. gadu!

Papildus informācija