Francijas Republikas Senātā rīko semināru par Baltijas ceļa vēsturisko nozīmi

2009. gada 8. septembrī, Parīzē Francijas Republikas Senātā notika seminārs "Baltijas ceļš: roku rokās trīs valstis – Latvija, Lietuva un Igaunija (1989–2009)" . Pasākumu rīkoja Francijas Republikas Senāts un trīs Baltijas valstu vēstniecības Parīzē. Pasākuma patronāžu uzņēmās Senāta prezidents Žerārs Laršē (Gerard Larcher). Klātesošos uzrunāja arī Eiropas Parlamenta deputāte no partijas "Pilsoniskā savienība" (PS) Sandra Kalniete.

Lasīt tālāk ...

Ceļā uz vienotu Eiropas vēsturi.

Ja spējat akceptēt savas valsts vēstures labās un sliktās puses, ja spējat kritiski to izvērtēt, tad pieņemsit arī vienotu Eiropas vēsturi.

Žanu Fransuā Berdā (Jean-Francois Berdah), Tulūzas universitātes vēstures profesoru, intervē Dita Arāja


Ja runājam par vēstures un politikas attiecībām, cik senas tās ir?

Attiecības starp politiku un vēsturi ir ļoti, ļoti senas — no pašas senākās vēstures, es domāju faraonu un šumēru laikus un arī patlaban ir ļoti cieša saikne starp vēsturi un politiku. Vēsture vienmēr ir bijusi instruments, lai aizsargātu un attaisnotu kāda politiku. Gribu atgādināt — kad jaunais faraons nāca pie varas, ja viņa priekštecim bija bijuši citāds domāšanas veids, citādi uzskati un rīcība, ļoti bieži vecā faraona vārds tika izdzēsts no visiem dokumentiem.

Lasīt tālāk ...

Papildus informācija